ANASAYFA HAKKIMIZDA ORİJİNAL ÇİZİMLER BASINDAN ATÖLYE İLETİŞİM

Sanatçı, yarattığı karakterde söylemek istediklerini, insanların içinde hapsettiği tezatları, müziklerin ezgilerini renklerle tuvallerine taşıyor. Resimlerinin belirgin özelliği, içinde yaşattığı hikayeler, coşkulu çizgiler ve canlı renkler.. Kuş motifi; iç sesi yani mantığı, kedi; duyguları, karakterlerin yüzlerindeki çizgi ise ikilemi anlatıyor. Karamsar duyguları, sanatçı resimleriyle neşeli hale getiriyor.

 

“Bu resimleri tasarlarken karanlık bir günü nasıl renklendirebilirim, müziği görsel olarak nasıl hissettirebilirim diye çalıştım. Zamanla kendi duygularımla arkadaşlarımın duyguları resimlerimde karıştı, müzikle birleşti ve içinden şarkılar geçen resimlerim daha da renklendi.” diyor Elçin

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Elçin Çubuk 1981 yılında Devlet Güzel Sanatlar Grafik Ana Sanat Dalı'nda öğrenim gördü. . Uzun yıllar uluslararası reklam firmalarında ve yurtdışındaki reklam ajanslarında  sanat yönetmeni olarak görev yaptı. Elçin’in, Ayvalık ve Cunda Taş kahve resimleri, kitap resimlemeleri ve pastel çalışmalarından sonra Grafik tasarımcı kimliği ile çizdiği resimlerini, IDGSA Özdemir Altan Atölyesi resim mezunu Filiz Dalbayrak tuvallere geçirdi ve birlikte yola çıktılar. Filiz ile Elçin’in Akademide başlayan arkadaşlıkları Reklam ajanslarında devam  etti. Tasarımları sözler ve renklerle tuvallerde buluşturdular.